Jesteśmy Mistrzami Świata!!!

MISTRZYNIE ŚWIATA SALOS 2017!!!
W dniach 10-15 maja w Sevilli odbyły się 28. Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.
Nasze siatkarki zostawiły w tyle 16 drużyn, wygrały wszystkie pięć meczów,tracąc tylko jednego seta!!!

W pierwszym meczu podopieczne trenera Mateusza Kacprzykowskiego zmierzyły się z bardzo mocnym włoskim zespołem z Alassio. Włoszki postawiły niezwykle trudne warunki, jednak nasze dziewczyny stawiły im czoła i wygrały 2:1. Drugi i trzeci mecz w grupie był pokazem siły i regularności naszego zespołu. Zespoły hiszpańskie były bez szans. Tym samym awans do najlepszej "czwórki" dzięki zwycięstwom 3:0 stał się faktem.
W półfinale trzeba było więc stawić czoła Portugalkom. Spotkanie od początku jednak układało się po naszej myśli i bez większych problemów awansowaliśmy do finału. A tam czekały już Włoszki, tym razem z Corvetty, które chciały pomścić swoje rodaczki. Ta sztuka im się jednak nie udała! Kapitalna gra polskiego zespołu zaowocowała pewnym zwycięstwem 3:0. Mamy złoto, mistrzynie świata mieszkają w Łodzi!

Jesteśmy dumni z osiągnięć dziewczyn. Mamy pewność, że dalsza praca przyniesie kolejne owoce! Czeka nas jeszcze więcej sukcesów! :)
A może i Ty chciałabyś zostać członkiem naszego zespołu i sięgać po podobne laury i świętować wspólnie z nami sukcesy na wyjazdach zagranicznych? Nie ma nic prostszego! Zapraszamy na treningi sekcji siatkówki w każdy poniedziałek, środę i piątek od 16:30 do 18:00. Do zobaczenia!

Złoto dla Polski! Złoto dla Łodzi! Złoto dla S.L. Salos "Wodna" Łódź